Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

Księga Gości

Jest już 55 wpisów w księdze gości.
Stron: « 1 2 3 4 5 6 »

Nazwa|imięWpis
Ewa
Skąd Warszawa
Dodany: wto, 2 lut 2010, 23:19:37
Witam,  
i na wstepie gratuluje strony.  
W historii dziadka Stanislawa wsrod kolegow wspomniany zostal Boguslaw Szul. Byl on bratem mojego dziadka i chetnie dowiedzialabym sie czegos wiecej na jego temat. Czy bylyby na to szanse? 
Pozdrawiam,  
Ewa
ewa.szul.skjo@gmail.com
Stanisław Tytus
Skąd z Warszawy
Dodany: sob, 26 gru 2009, 15:26:28
Mjr Stanisław Thun, będąc Dyrektorem Głównej Księgarni Wojskowej w ostatnich września 1939 r. przeakzał memu Ojcu, Janowi Gebethnerowi do depozytu 
księgarni Gebethnera i Wolffa na ulicy Zgoda róg Sienkiewicza w Warszawie cały magazyn książek, podręczników i map wojskowych. 
W konsekwencji przez cały okres okupacji członkowie wszystkich niemal wojskowych organizacji podziemnych - niezależnie od politycznych afiliacji - zaopatrywali się w te podręczniki i mapy w księgarni Gebethnera i Wolffa, gdzie - mimo niemieckiego komisarycznego - nadzoru istniała konspiracyjna sieć ich sprzesadży, i to nie bez poważnego ryzyka dla życia pracowników księgarni. 
sgebethner@poczta.onet.pl
PawełDodany: śro, 2 gru 2009, 23:02:28
Witam serdecznie. Jestem mieszkańcem Siecienia, którego zawsze intrygował grób Karola de Thun, znajdujący się na miejscowym cmentarzu. Nikt, nawet najstarsze osoby, które wypytywałem nie wiedziały kim był ten człowiek. Teraz już wiem. Jestem pod wrażeniem historii Pani Rodu oraz jej znajomości i serwisu. Serdecznbie pozdrawiam. 
Paweł Wysocki 
pawelwysocki1@wp.pl
pawelwysocki1@wp.pl
gosiaDodany: śro, 7 paź 2009, 08:19:35
Serdecznie pozdrawiam i gratuluję rewelacyjnej strony.
gosiniunia@wp.plhttp://alejka.pl
Mariusz Olczak
Skąd Warszawa
Dodany: czw, 17 wrz 2009, 10:17:36
Proszę o pilny kontakt z wnukiem Stanisława de Thun w sprawie jego działalności konspiracyjnej. 
Pozdrawiam. 
Mariusz Olczak 
(22) 822 90 53 
0 785 803 687
mariusz.olczak@aan.gov.pl
Mirek
Skąd Wschowa
Dodany: czw, 22 lip 2010, 19:45:21
Witam ! 
Szukam danych o Józefie 
h.Wieniawa Broniszu oż. 
z Zofia Zaleską Siostrą 
Władysławy Thun. 
Ojcem Józefa był Tadeusz 
oż.1865 Bydgoszcz 
z Józefą baronówną 
Lerchenfeld.Podobno 
istnieja koligacje tej Rodziny 
z Niną v.L.1913-2006 oz. 
z hr.Clausem Stauffenberg 
1907-1944 uczestnikiem 
nieudanego zamachu na 
Hitlera 20.07.1944 
 
Pozdrawiam 
Mirek Paliszewski
mirke@o2.pl
Aleksandra Pruszyńsk
Skąd Warszawa
Dodany: sob, 21 mar 2009, 01:25:34
Szanowni Panstwo! 
Jestem zainteresowana osobą Julii von Thun I voto Stalkowskiej II voto Zawadzkiej. Oba te nazwiska wystepuja w mojej genealogii i będę wdzieczna za wszelkie informacje na ten temat. 
Z powazaniem 
Aleksandra Pruszyńska
olenka24p@op.pl
Iwona
Skąd Warszawa
Dodany: wto, 10 mar 2009, 11:41:38
Szanowna Pani ! Znalazłam stronę Państwa rodziny Thun. Ponieważ interesują mnie losy majora póżniej pułkownika Stanisława Thun i Głównej Ksiegarni Wojskowej w Warszawie przed wojną oraz praca konspiracyjna Pani Dziadka, przeto uprzejmie proszę o pomoc i ewentualne ukierunkowanie moich poszukiwań .W interesującym mnie okresie mój Ojciec pracował w Gł.Ksiagarni Wojskowej, której Dyrektorem był major St.Thun a także w okresie wojennym w VII Oddziale KG AK. Mój Ojciec niestety również zginął w czasie Powstania W-skiego i dlatego nie miałam żadnych bezpośrednich relacji od mego Ojca, którego niestety w ogóle nie pamietam. Przechowuje jedynie drogie mi wspomnienia z relacji mojej Mamy z tamtego okresu. Moja Mama osobiście znała Pani Dziadka przed wojna z Ksiegarni. Od lat dręczy mnie potrzeba/ konieczność odnalezienia jakichś istotnych dokumentów, relacji, wspomnień z tamtych lat.Czytałam ksiażkę p.Marka Neya Komenda Główna AK i natrafiam na znane mi fakty, zdjęcia i nazwiska rozpoznane przez moją Mamę. Nie ma jednak informacji o moim Ojcu z relacji znanego mi osobiscie w latach powojennych kolegi Ojca z którym pracowali przed wojna w Ksiegarni na Krakowskim Przedmiesciu oraz w VII Oddziale KG AK czasie okupacji. Będę Pani bardzo zobowiązana za jakiś kontakt z Pania lub jak wspomniałam pomoc w moich poszukiwaniach. Będąc na Powązkach od lat odwiedzam Grób Pańskiego Dziadka podobnie w Muzeum Powstania Warszawskiego, majac w sercu wszystkich poległych Polaków w czasie wojny. Serdecznie pozdrawiam. Iwona F. :)
ivada11@yahoo.de
AdresatkaDodany: sob, 21 lut 2009, 21:54:44
Moja Babcia na krześle ??? Kolego, poczytaj ostatni zestaw poniższych jednomyślnych wpisów. Mogła siadywać tylko na tronie :)  
 
BT
Marek
Skąd Puck
Dodany: sob, 21 lut 2009, 13:30:00
Witam! 
Dawno temu mój dobry kolega opowiadał mi o \"prywatce\" na którą był zaproszony przez Panią. Największe wrażenie wywarła na nim Pani babcia, której kazdy z \"gości\"musiał się przedstawiać. Siedząca na krześle i podstawiajaca dłoń do całowania.  
Z wyrazami szacunku 
Marek z Pecka
Autor: AkoBook V3.42 || Polska adaptacja: www.joomlademo.pl