Kopfbereich

Direkt zum Inhalt Direkt zur Navigation

Inhalt

Księga Gości

Jest już 55 wpisów w księdze gości.
Stron: 1 2 3 4 5 6 »

Nazwa|imięWpis
Alicja
Skąd Świniary
Dodany: śro, 22 lut 2012, 20:30:57
Serdecznie witam! 
Interesuje mnie Kiełczewski  
Bardzo proszę o kontakt 
Alicja
alicja57@o2.pl
JoannaDodany: śro, 22 lut 2012, 10:13:39
Witam, bardzo ciekawa strona, widzę wielki nakład pracy :-) sama zajmuję się swoimi drzewami i wiem, jak ciężko by mi było "oprawić" wszystko co wiem, w tak przejrzystą i ładną formę. Mam jednak jedno pytanie. 
 
W dziale Moi Przodkowie, na podstronie, na której opisywany jest Stanisław, wspomina się o "babci" Hulanickiej. Czy wiadomo coś więcej o tej kobiecie? I dokładnie z jakim miastem wiąże się jej postać w Państwa genealogii?... 
 
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, pozostawiam swój adres. Pozdrawiam
ranwen@o2.pl
Barbara thunDodany: czw, 17 lis 2011, 16:30:33
Miło mi, że przydała się zawartość tej strony! A na jaki temat pisałaś/mówiłaś Izo w szkole i gdzie ta szkoła jest? 
barbara@thun.com.pl
IzaDodany: czw, 17 lis 2011, 15:56:42
Super serwis - gorąco pozdrawiam. 
Materiały pomogły mi w szkole :)
http://cvtop.pl
Urszula
Skąd Zduńska Wola
Dodany: śro, 1 gru 2010, 23:39:22
Witam.Strona do pozazdroszczenia.Sama pracuje nad drzewem swojej rodziny.Poszukuję informacji o notariuszu Hipolicie Filipwowiczu,mężu Walerii de Thun.Właściwie to intersują mnie akty sporządone w jego kancelarii.Rok 1871,to akt intercyzy,który wyjaśniłby mi pewnie nie jedną rodową zagadkę.Może wie pani czy ocalały,jeśli tak to czy jest możliwość wglądu do nich.Pozdrawiam Urszula.
domeczekk@wp.pl
Longin Szymański
Skąd Kuchary Żydowskie
Dodany: wto, 3 sie 2010, 11:59:39
O kościele radzymińskim: www.Naruszewo-Parafia Radzymin.
sq5lwv@poczta.fm
Longin
Skąd Kuchary Żydowskie
Dodany: wto, 3 sie 2010, 11:40:21
W przeżywanym obecnie czasie mam niemałe trudności. Przepraszam, że wspominam o moim dramacie (śmierć żony w wypadku) właśnie tu.W miarę moich możliwości postaram się pomóc w odnalezieniu wspomnianych tablic. Kościół w Radzyminie był remontowany i malowany chyba w 1959 roku, wtedy jako nastolatek i seminarzysta pomagałem w tych pracach. Wtedy jeszcze tablica z nazwiskiem Thun usytuowana była na ścianie prawej między prezbiterium a kazalnicą patrząc od wielkich drzwi. W 1959 roku kazalnica została przeniesiona na lewą stronę nawy głównej, ale tablica pozostała, było ich więcej, ale nie pamiętam komu były poświęcone. W latach późniejszych kościół był znowu restaurowany. Teraz już nie mieszkam w Radzyminie i niezbyt często tam bywam, ale służę pomocą. Teraz wegetuję w Kucharach Żydowskich. Odległość od Radzymina w granicach 20-25 km. Gdybym mógł w czymś pomóc proszę o mail: sq5lwv@poczta.fm lub mój telefon +48513255331. Życzę powodzenia w odnajdywaniu korzeni. Pozdrawiam.
sq5lwv@poczta.fm
Właścicielka księgiDodany: nie, 1 sie 2010, 19:16:29
Panie Longinie, dziękuję za ten wpis. 
Szkoda, że nie zostawił Pan żadnego adresu, bo chciałabym sie dowiedzieć gdzie w kościele jest ta tablica???? Byłam tam kiedyś i nie mogłam znaleźć. Również grobu na cmentarzu nie rozpoznałam. Może jakieś bliższe wskazówki :) żebym przy nastepnej wizycie mogła zrobic zdjęcia.  
Pozdrawiam serdecznie
Longin
Skąd Kuchary Żydowskie (obecnie)
Dodany: nie, 1 sie 2010, 15:25:33
Zawsze ciekawiło mnie, dlaczego w Radzymińskim kościele istnieje nagrobna tablica z nazwiskiem THUN, a na cmentarzu jest bardzo stary grób z polnego kamienia z ledwie czytelnym (jak pamiętam) tym samym nazwiskiem. Zupełnie przypadkiem trafiłem na "THUNSTORY" i wszystko się wyjaśniło. Nadmieniam, że niemalże pochodzę z parafii Radzymin, bo dziadek mój Walenty Żurański był przed II wojną światową kościelnym tej parafii, a ja jako jeszcze mały dzieciak słuchałem jego opowiadań, że pod kościołem są groby. Podobno po wojnie można było zajrzeć przez otwór w fundamentach do krypty, gdzie leżały sterty ludzkich kości.  
Na cmentarzu radzymińskim jest grób powstańca 1863, ale napisu nie da się odczytać. 
Wspaniale napisana kronika rodu. Podziwiam.
sq5lwv
KonradDodany: pią, 16 kwi 2010, 14:44:50
Witam, Serdecznie gratuluje wyśmienicie wykonanej pracy. Ogrom materiałów robi wielkie wrażenie. Szukałem od jakiegoś czasu informacji nt. rodziny de Thun z racji cmentarza w Koziebrodach, (grobu rodzinnego) oraz pamiątkowej płyty w kościele w Koziebrodach.  
Właśnie pod kątem tych terenów (tereny moich przodków) szukam informacji, zdjec sprzed lat. Gdybyście posiadali Państwo jakiekolwiek informacje na ten temat lub wątki do sprawdzenia prosze o kontakt. 
pozdrawiam Konrad  
 
konradabrowski@gmail.com
konradabrowski@gmail.com
Autor: AkoBook V3.42 || Polska adaptacja: www.joomlademo.pl